ALU AHŞAP SÜRME SİSTEMLERİ

 wx=Dış yüzeyi alüminyum kaplı sürme sistemleri sayesinde geniş açıklıkların kapatılmasına sınırsız bir ömür sunar. Diğer alüminyum kaplı ürünlerimiz gibi herhangi bir bakım gerektirmeden ahşabın doğallığından yararlanmanızı sağlar. Tüm Arbor sürme sistemleri ısı, ses ve hava yalıtımı açısından normal kanatlı balkon kapılarına yakın izolasyon değerlerine sahiptir.

Bu kayar pencere-kapı sayesinde geniş açıklıkların değerlendirilmesi mümkündür. Manzaradan azami yararlanma amacının yanısıra, dış mekanla bütünleşme de sürme pencerelerin sağladığı avantajlar arasında yeralmaktadır. Özellikle bahçeye açılan kapılarda bu model kullanıldığında kanat hareketinden kaynaklanan yer kayıpları olmayacaktır.

Burada verilen örnekler talepleriniz hakkında Arbor’la olan iletişiminizde size faydalı olacaktır.  Resimlerde görülen oranlar örnek anlamının ötesinde bir değer taşımamaktadır. Teknik sınırlar içinde olmak kaydıyla, sizin tarafınızdan belirlenen tüm ölçü ve oranlar, standart üretim kapsamında yerine getirilebilmektedir.

Yapay malzemelerden yapılan pencerelere göre genellikle daha geniş imkanlar sunmakla birlikte Arbor ürünlerinde de ölçü açısından uyulması gereken sınırlamalar bulunmaktadır. Bu sınırlamalar, hayati pencere fonksiyonlarının bir ömür boyu devam etmelerini sağlamak içindir.

Sürme pencere-kapılarımızda katlanır, yükseltili ve dış hareketli olarak açılan farklı mekanizmalar mevcuttur. Beklentiler doğrultusunda karar verilmesi gereken tüm alternatiflerin de farklı avantajları vardır. Bu açılım şekilleri aynı zamanda farklı mekanizmaların kullanımını da içermektedir.

Tüm pencerelerimizde dışa bakan ahşap yüzeyler için ömürlük çözüm sağlayan aluminyum giydirme uygulaması mümkündür.

İçe kayar katlanır

 wx=

Akordeon şeklinde iç mekanda toplanan kanatlar sayesinde tüm kapı açıklığı kesintisiz şekilde görüş alanınıza sunulur. Terasınız bu şekilde evinizin uzantısı haline gelir.

 wx=

Dışa kayar katlanır

 wx=

Bu sistemde kanatlar kayarken dış mekana doğru toplanmaktadır. Bu sistemin en önemli avantajı genellikle daha kısıtlı olan iç mekan alanının kapı kanatlarından etkilenmemesidir.

 wx=

Kaldırmalı sürme

 wx=

Özellikle bahçeye açılan kapılarda bu model kullanıldığında ne iç ne de dış mekanda kanat hareketinden kaynaklanan yer kayıpları olmayacaktır.

 wx=

Devirmeli sürme

Devirmeli sürme sistemlerinde hareketli kanat önce içe doğru sonra yatay şekilde hareket ederek açılır.

Malzemeler

Ahşap

  • FSC ya da PEFC sertifikalı lamine taslaklar
  • ÇAM olarak 3 f/j katman halinde,
  • OKALİPTÜS ya da MEŞE olarak 2 sürekli ve 1 f/j katman halinde kullanılmaktadır.

Tüm ahşap bileşenler böceklere, mantarlara ve rutubete karşı
emprenye edildikten sonra seçiminize göre
transparan ya da örtücü boyalarla boyanmaktadır.

  • Transparan renkler kartelamızdan seçilebilir.
  • Örtücü boyalar için tüm RAL renklerinden seçim yapılabilir.

Alüminyum

Tüm aluminyum bileşenler tercihinize göre anodize ya da termolake edilmektedir.

  • Anodizasyon renkleri kartelamızdan seçilebilir.
  • Termolake için tüm RAL renklerinden seçim yapılabilir.

Contalar

  • Camla ahşap arasındaki yalıtım silikonla,
  • Kasa kanat arasındaki yalıtım PU köpük içeren fitillerle,
  • Cam çıtasının ana ahşap kayıtla bağlantısı klipslerle sağlanır.

Aksesuarlar

Maco, Siegenia, G-U ve Roto.

 wx=