SERTİFİKALAR

Arbor, sahip olduğu kalite sertifikalarıyla sektörün tartışmasız lideri…

Ayrıca, kullandığımız girdilerin tamamı konularında geçerli en üst standartlara göre sertifikalandırılmıştır.

 wx=

FSC

 wx=

FSC, yani “Orman Yönetim Konseyi” dünyada tahrip olan orman alanlarına bir tepki olarak kurulmuştur. Bu uluslararası kuruluşun amacı ormanların çevre standartlarına uygun şekilde kullanımının sağlanmasıdır. Arbor, sorumluluk sahibi bir ahşap hammadde kullanıcısı olarak CoC (koruma ve gözetim zinciri) yönetim sistemi uygulamaktadır. FSC tarafından akredite edilmiş, bağımsız belgelendirme kuruluşları tarafından ilgili FSC standardına göre yapılan denetimler sonucunda firmamıza tanımlı ürünlerde FSC logosunu kullanma hakkı verilmiştir.

Q-Mark

Q-MARK CERTIFICATION

Q-Mark, yapı ürünlerinin ilgili Avrupa Birliği standartlarına uygunluğunu kanıtlayan İngiltere menşeli bir kalite işaretidir. Bu sertifikasyon kapsamında pencere ve kapıların en yüksek standartlara uygunluğu, güvenlik, sızdırmazlık, kullanım ömrü, akustik ve ısı izolasyonu açısından denetlenmektedir. Kısaca Q-Mark işareti bir yapı ürününün en yüksek Avrupa standartlarına uygunluğunu belgeler. İngiltere’de bağımsız bir test laboratuvarında yapılan deneyler sonucunda tanımlı Arbor ürünlerine Q-Mark işaretini kullanma hakkı verilmiştir.

SBD

Secured by Design

Secured by Design kelimelerinin kısaltması olan SBD İngiliz Polis Teşkilatına ait bir güvenlik belgesidir. Bu belge, yapılarda güvenliğin artırılması amacıyla İngiliz polisi tarafından yapı ürünleri için belirlenen standartlara uygunluğu ifade eder. SBD belgeli pencere ve kapılar sayesinde İngiltere’de hırsızlık olaylarında % 42 azalma olduğu belirtilmektedir. İngiltere’de gerçekleştirilen güvenlik deneyleri sonucunda tanımlı Arbor ürünlerine İngiliz Polisi tarafından SBD belgesini kullanma hakkı verilmiştir.

 wx=

Ürünlerimiz aşağıdaki konularda uluslararası laboratuvarlar ve akredite kuruluşlar tarafında sürekli olarak denenmekte, denetlenmekte ve sertifikalandırılmaktadır.

 wx=
 wx=
 wx=
 wx=
 wx=
 wx=
 wx=
 wx=
 wx=
 wx=
 wx=
 wx=