/ KAYAR KATLANIR KEPENK

Kayar Katlanır Kepenk

Güneş ışınlarının eve girmesi elbette ki önemlidir. Ancak güneşi tüm gün evinizde sizi bunaltacak durumda kalmasını istemezsiniz. Bunun için geliştirilmiş olan ve özel olarak tasarlanan kayar katlanır kepenkler pencerelerinize hem şık ve modern bir görünüş sağlamak hem de güneş ışınlarından sizi koruyarak ihtiyacınızı giderecektir. Güneş kırıcı kayar katlanır kepenk olarak da nitelendirilen kepenklerin kullanımları oldukça kolaydır ve özel tasarımları ile büyük bir konfor sağlamaktadır. Binanızın veya evinizin dış cephesinde kullanacağınız malzemeye göre tercih edeceğiniz özel tasarımlar ve renkler bulunmaktadır. Dilerseniz ahşap modelleri tercih edip mimari yapıda modern ve klasik görünüşü aynı anda sağlayabilirsiniz. Dilediğiniz malzemeye uygun olarak pencerelerinize uygun ölçülerle yapılmaktadır. Pencere ölçüleri standart olmaması nedeniyle özel olarak yapılan kepenkler tasarımları ile de modern çizgilerini yansıtacaktır. Üretim yapan firmalar sizlere uygun olan birçok malzeme seçenekleri sunacaktır. Alüminyum, ahşap gibi sizin binanızın veya evinizin konumuna göre değerlendirerek seçeceğiniz malzeme ile bütünleşen tasarımlar sizin seçiciliğinizi ve kaliteye verdiğiniz önemi yansıtacaktır. Yapılan tasarımlı kepenkleri dilerseniz dışa katlanır çoklu kanatları bir kenarda toplayabilirsiniz. Bu sayede ışığın maksimum düzeyde elde edebilir veya tamamen kapatarak ışığın gelişini engelleyebilirsiniz. Işığın kontrolü tamamen sizde olacaktır. Kullanım kolaylığı sayesinde en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Özellikle doğal ahşap modelleri ile tasarlanan kayar katlanır kepenkler gelişmiş mekanizmalara sahip olarak üretilmektedir. Böylece çok uzun yıllar kullanabilirsiniz. Özel olarak tasarlandığı ve üretildiği için sorunsuz bir şekilde hizmet verecektir.

Kayar Katlanır Kepenklerin Kullanım Avantajları

Kayar katlanır kepenkler mekanizması; manuel kayar katlanır, motorlu kayar katlanır veya dilerseniz uzaktan kumandalı olarak sunulan seçeneklerden dilediğinizi seçebilirsiniz. Güneş ışınlarının size gelişini dilediğiniz gibi yönetebilirsiniz. Güneş kırıcı olarak kullanılan kayar katlanır kepenkler ile istenmeyen ısıyı da engelleyebilirsiniz. Kayar katlanır kepenklerin kullanım avantajları;
  • Bulunduğunuz binanın alanına öncelikle modernlik ve aynı zamanda klasik ahşap ile bir şıklık getirmiş olacaksınız. Farkınızı hissettireceksiniz.
  • Dışarıdan gelen ısıyı engellediğiniz için alanın içindeki soğutma isteğiniz azalacak böylece ekonomik olarak size destek sağlayacaktır.
  • Seçeceğiniz malzeme ve istediğiniz model ile güneş ışınlarına karşı kontrolü ele geçirmiş olacaksınız.
  • Güvenlik hizmeti olarak da nitelendirebiliriz.

Kayar Kepenk

Kayar kepenk panel cephesi ile aynı parçadır ve standart bir ölçü ile değerlendirilmesi yanlış olur. Ölçüler sıklıkla değişmektedir. Buna bağlı olarak kullanılacak olan malzemede değişmektedir. Ahşabın doğal yapısının kullanılan kayar kepenk ile birleşimini asaletin ve şıklığın imzası olarak nitelendirebiliriz. Tercih edilen malzeme tasarım mühendisleri ile ortak bir çalışma gerçekleştirilip uygun modeller belirlenerek hazırlanmaktadır. Ekip ile karar verilen ve üretime geçirilen modeller hem kayar panellere hem de ray sistemlerine uyumlanarak hizmet sağlanır.

Kayar Kepenklerin Kullanım Avantajları

Kayar kepenklerin asıl amacı cephe ile bütünleşerek hareketli güneş kırıcıların kullanımını sağlarken diğer taraftan da klasik bina cephesini mimari bir yapıya dönüştürmeyi hedeflemektir. Kayar kepenkleri kullanırken bir taraftan da binanızı hareketlendirerek yeni bir yapıya dönüştürmüş olacaksınız. Kayar kepenk binalarınıza estetik ve fonksiyonellik katmaktadır. İstenmeyen güneş ışınlarının dilediğiniz ve istediğiniz ölçüde bulunduğunuz alana girişini sağlayabilirsiniz. Kayar kepenklerin kullanım avantajları;
  • Güneş kırıcı sistemler kayar kepenkler özellikle bina balkonlarını güneşten korumak ve güneş ışınlarından belirli ölçüde faydalanmak için tasarlanmaktadır.
  • Özellikle güneş ışınlarının en yüksek sıcaklığa ulaştığı saatlerde ultraviyole ışınlarına maruz kalmamak için kullanılmaktadır.
  • Güneş ışınlarının ev veya iş yerlerinde bulunan eşyalarınızın renklerinin korunması için üretilmektedir.
  • Balkonlarınıza yaptırdığınız kayar kepenk aile mahremiyetinizi sağlamaktadır.
Hem evinizi hem de eşyalarınızı korumak için yaptıracağınız kayar kepenk modelleri şıklığın, zarafetin ve ahşap tercihi ile asaletin göstergesi olmaktadır.