/ AHŞAP PENCERE MODELLERİ

Ahşap Pencere Modelleri

Günümüzün modası haline gelen ahşap pencere modelleri, hemen hemen her ev dizaynında tercih ediliyor. Özellikle çatı katı bölümü olan evlerde tercihi daha fazla olan pencere modelidir. Ahşap pencere fiyatları ise üretilen modele göre farklılık gösterir. Kişiye özel tasarlanan ve dayanıklılığı daha yüksek olan modellerin fiyatları daha maliyetlidir. Her bütçeye uygun modeller arasından sizler de eviniz için en özel seçimi yapabilirsiniz. Arbor ahşap pencere modelleri, dışarıdan bakıldığında şıklığı ile gözleri kamaştıran bir yapıya sahiptir. Klasik evlerde kullanıldığında bütün bir kombin olarak ortaya çıkar. Klasik modellerden modern modellere kadar çeşitlilik oldukça fazladır. Renk bakımından da dilerseniz koyu ahşap dilerseniz açık ahşap rengini tercih edebilirsiniz. Hayalinizdeki ev tasarımına en çok uyan pencere modeli ile hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ahşap Pencere Kullanmanın Faydaları

Gün geçtikçe kullanımı daha da artmaya başlayan Arbor ahşap pencere çeşitleri pek çok avantaj ve fayda sağlıyor. Kullanım ömrü diğer malzemelerden yapılan pencerelere oranla daha uzundur. Ahşap pencereler hırsızlık bakımından da güven sağlar. Hırsızlar ahşap pencereleri kasasından ayıramayacağı için evlerinizde güvenle tercih edebilirsiniz. Sağlığa zararlı hiçbir maddeden üretilmediği için faydalı bir üründür. Ahşap pencere çeşitleri tamir ve bakım açısından da büyük avantaj sunar. Hammaddesinde ağaç kullanılan ahşap pencere modelleri, ekonomik açıdan da fayda sağlayan pencerelerdendir. Kullanım ömrü uzun yıllar boyu olmasına rağmen maliyet bakımından uygundur. Dirençli bir malzeme olan ahşabın pencerelerde kullanımı büyük fayda sağlar. İç ortamın en doğal şekilde nefes almasında da faydası vardır. İç ve dış mekanlarda sevilerek tercih edilen ahşap pencere çeşitleri arasından mekanınıza uyum sağlayan tasarımları tercih edebilir ve kullanım rahatlığı sağlayabilirsiniz.

Panjurlu Ahşap Pencere Modelleri

Farklı tasarımları ile tüm gözleri üzerine çeken panjurlu ahşap pencere modelleri, günümüzde eskitme tarzı evlerde daha fazla tercih ediliyor. Özellikle dağ evlerinde kullanılan pencere modelleri arasında yer alıyor. Panjurlu modeller dekoratif gibi bir görünüm sunduğu için ortama ferah ve canlılık katıyor. Çift kanat modeller pencerenin daha geniş bir görünüme kavuşmasını sağlar. Panjurlu ahşap pencere kullanımı klasik tarz modellere oranla farklı yönlerde kullanılabiliyor. Hem üstten hem de kanat halinde açarak birden fazla kullanım sağlıyor. Panjurlu ahşap pencere modelleri, istenilen renk ve tasarımda üretilebiliyor. Dış cephe ile uyumlu renkte üretilen ahşap pencereler bir bütün olarak oldukça iyi duracaktır. Sizler de ev ve iş yerlerinizin pencerelerini panjurlu modellerden yana tercih edebilirsiniz. Estetik açıdan mükemmel bir görünüm sağlayacak olan panjurlu ahşap pencere modelleri kullanım açısından da büyük kolaylık sağlar.

Ahşap Pencere Özellikleri

Ahşap, kullanımı oldukça geniş olan bir malzemedir. Pencere yapımında da kullanılan ahşapların kendine has özellikleri vardır. Ahşap pencere çeşitleri zaman içinde herhangi bir boyut ve şekil değiştirmez. Bu sayede uzun yıllar boyu hava koşullarına rağmen kolaylıkla kullanılabilir. Ahşap pencereler kullanılan her ortama uyum sağlar. Montajı diğer pencerelere oranla daha kolaydır. Kolay taşınabilirliği sayesinde sevilerek tercih edilir. Ahşap pencereler ısıya karşı da dayanıklılık sağlar. Arbor ahşap pencere fiyatları, diğer malzemelerden yapılan pencerelere oranla daha ekonomiktir. Ahşap kullanımı çevre dostu olduğu için sizler de güvenle tercih edebilirsiniz. Temizlik ve bakım açısından kullananlara büyük avantaj sağlar. İç ortamın rahat bir şekilde hava almasını sağlar. Ahşap pencere modelleri ev ortamında daha fazla vakit geçiren çocuklar için herhangi bir zarar vermez. Doğa ortamının ev içinde olmasını sağlayarak ferah bir ortam sunar.